Mafia 1

6. září 2017 v 15:00 | Dawe |  Retro
Výsledek obrázku pro mafia 1
Jako správný Čech a hráč, jsem také hrál Mafii 1. Bude to recenze spíše ze vzpomínek, jelikož je tomu už mnoho let, co jsem ji hrál.

Vše začalo tím, že jsem v časopise narazil na recenzi na tuto hru a řekl si, že si ji taky chci zarát. Po nějaké době se mně ji podařilo sehnat a tak jsem se ponořil do mafiánského příběhu. První, co mě trklo, byla na svou dobu propracovaná grafika a animace. Od té doby jsem si herní animace ve hrách zamiloval.

Hra je z dnešního pohledu těžší. Přestřelky si žádají trochu taktiky a šetření zdraví, které se samo neobnovuje, ale doplňuje lékárničkama. Popisovat příběh mafie je jako nošení dříví do lesa, sice už tu bylo pár her, které mě scénářem chytli více za srdce, ale mafie je jedna z prvních her, kde se nevyplácí přeskakovat herní animace.

Ve zkratce, hrajete za postavu Tommyho Angela, jste taxikář, ale shodou událostí pomůžete dvěma mafiánům. Po těchto událostech vám bude nabídnuto vstoupení do rodiny mafiánů, což nejde odmítnout. Po zbytek hry pácháte různé mise, které byly pro mafiány denní chleba. Loupeže, nájemné vraždy, zbavování se konkurenčních bosů atd. Asi nejvíce nenáviděná mise je Fair Play, kde byl váš úkol vyhrát závod ve formuli. Nebylo to vůbec snadné a já jsem Mafii kvůli tomu na několik měsíců odložil.

Když to shrnu, není to klasická recenze, ale spíše vzpomínka na tuhle skvělou hru, která dala vzniknout druhému a třetímu dílu. O těch někdy jindy. Za mě je to jedna z nejlepších her té doby, rád na ni vzpomínám a má pro mě neopakovatelné kouzlo. Za mě je to deset z deseti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bonito Bonito | Web | 9. září 2017 v 21:21 | Reagovat

Tak to je jedna z hier detstva :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama