The Last Guardian - recenze

7. září 2017 v 10:00 | Jana |  Recenze
Fotka uživatele Jana Snape Dvořáková.
Tato hra se ke mně nedostala náhodou. Už když jsem viděla první trailer, zamilovala jsem se do Trica, a bylo mi jasné, že si tuhle hru, až vyjde, prostě zahraju. Patřím mezi trpělivější lidi, čekala jsem, až bude ve slevě, ale David nečekal, a tak jsem ji dostala k narozeninám.


Neměla jsem žádná velká očekávání. Pustila jsem se do hraní s tím, že ty nejlepší okamžiky ze hry jsem viděla v prezentaci na E3, a že mě čeká procházení světem a řešení puzzle ve stylu hry Ico, kterou jsem měla tu čest hrát už dříve na ps2. Hra moje očekávání daleko předčila. Pokusím se moc nespoilerovat.
Ve hře hrajete za malého chlapce, který se probudí v jeskyni vedle obrovského tvora - Trica. Netušíte, kde jste se tu vzali, ani co je to za "zvíře". Ze začátku se chová nepřátelsky, ale když se o něj postaráte a nakrmíte ho, spřátelí se s vámi a postupem hry se mezi ním a malým chlapcem vytváří pouto. Později Trico poslouchá vaše povely, a tak je mnohem snadnější se dostat z "hnízda", což je vaším úkolem ve hře. Cestou se setkáváte i s nepřáteli a postupně odkrýváte celý příběh. Hra vám na konci odpoví téměř na všechny otázky.

Hodnocení:
Určitě bych vychválila soundtrack, emotivní momenty ve hře a taky postavu Trica. Tu potvoru jsem si za dobu hraní neskutečně oblíbila. Trico se chová jako živé zvíře.
Hra na pár hodin skvěle zabaví, (nevím přesně, jak dlouho jsem hrála, ale cinkla trofej za dohrání pod 15hodin) ale občas jsem se zasekla a nevěděla, co dál. V takových situacích se mi osvědčilo, prostě chvíli počkat a on napověděl Trico. Líbilo se mi, že nechodil jen slepě za mnou, ale byl důležitým faktorem k dohrání hry. Co se týče kritiky, míří hlavně na kameru, která scénu někdy zabírala z úplně nelogických úhlů, nebo bylo vidět prostě jen Tricovo peří. Ovládání mi docela vyhovovalo, až na "sesedání" z Trica, bylo obtížné z něj slézt dolů a v kombinaci s blbou kamerou jsem visela té potvoře na noze a nemohla se dostat dolů. Někteří hráči by mohli vytknout grafiku, ale to je věc na kterou se já při hraní vůbec nekoukám, a pokud hra nevypadá na první pohled opravdu blbě, což není případ The Last Guardian, tak to neřeším.

Na konci recenze by mělo asi přijít nějaké bodové ohodnocení, jenže každý máme svůj vlastní názor, a já po svém zážitku ze hry bych nemohla dát nic jiného než 10/10. Ale samozřejmě vím, že hra má i své mouchy a momenty, při kterých budete chtít zahodit ovladač. I přes to všechno, co by se dalo vytknout, je tahle hra prostě boží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama